Loading...

Czy w wodzie filtrowanej są minerały?

Czy woda filtrowana ma minerały? – wiele osób się nad tym zastanawia i… skłania do odpowiedzi przeczącej. Nic bardziej mylnego! Woda filtrowana pozostawia niezbędne dla zdrowia pierwiastki! Jak więc działają filtry do wody?

Czy woda filtrowana jest zdrowa?

Woda kranowa w Polsce jest w pełni zdatna do picia. Jej jakość jest na bieżąco monitorowana przez Regionalne Wodociągi oraz Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny. Instytucje te prowadzą regularne kontrole i badania oraz monitorują czy woda spełnia odpowiednie normy i jest bezpieczna do spożycia. Co ciekawe, jej jakość podlega normom nie tylko krajowym, ale także regulacjom Unii Europejskiej.

Na dodatek, woda kranowa zawiera cenne dla zdrowia minerały takie jak magnez, wapń, potas, fosfor i sód, a także żelazo i mangan. Pod względem ilości minerałów skład kranówki zbliżony jest do składu wód źródlanych. Nie powinniśmy więc mieć obaw sięgając po wodę z kranu. Do tego, że jest w pełni bezpieczna dla zdrowia przekonują również w kampaniach społecznych znane choćby z telewizji osoby. Dzięki temu, że woda kranowa nie jest wysokozmineralizowana jest idealna dla dzieci, dorosłych i seniorów.

Niektórzy nie są jednak w stanie przekonać się do picia wody prosto z kranu. Doskonałym rozwiązaniem jest w takim przypadku filtr do wody. Filtry do wody są wygodne w użyciu. Możemy korzystać z dzbanków filtrujących lub filtrów przepływowych podzlewozmywakowych. W plenerze, na wycieczce, w szkole lub pracy świetnie sprawdzają się z kolei butelki filtrujące. Więcej informacji o filtrach do wody znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/.

Wkłady filtrujące zawierają warstwę z naturalnego węgla aktywnego pozyskiwanego z łupin orzecha kokosowego. Ma ona za zadanie usuwać z wody związki chloru. Filtry zatrzymują również pestycydy i metale ciężkie, na wypadek gdyby znalazły się w wodzie kranowej, a ponadto zanieczyszczenia mechaniczne takie jak np. drobinki piasku czy żwiru.

Jak działają filtry do wody? Woda filtrowana a minerały

Filtry do wody nie usuwają całkowicie minerałów z wody kranowej. Usuwają natomiast nadmiar wapnia i magnezu, który sprawia, że woda jest twarda. Twarda woda pozostawia kamień w czajniku i innych urządzeniach AGD. Filtry skutecznie zmiękczają wodę czyniąc ją bardziej uniwersalną.

Previous post Skuteczna promocja marki za pomocą gadżetów reklamowych
Next post Brzydkie plastiki w samochodzie – jak sobie poradzić?