Loading...

Zawody przyszłości – jak zmienia się rynek pracy przez pandemię?

Ogólnoświatowa epidemia koronawirusa zrewidowała rynki pracy i gospodarkę każdego państwa.

Zarówno mali, duzi, jak i średni przedsiębiorcy radzą sobie z sytuacją najlepiej jak potrafią. Zamknięci w domowych biurach Kowalscy i Nowakowie odkrywają mimochodem plusy przebywania we własnych czterech ścianach – samorozwój. I zadają sobie pytanie – jak mocno zmienioną rzeczywistość zastaniemy po lockdownie?
W przeszłości, często na ścieżce kariery pojawiały się trudności z tym jak podnosić swoje kompetencje zawodowe. W dobie pandemii okazało się, że idealnym wręcz rozwiązaniem są przeprowadzane zdalnie szkolenia i kursy. Ofert tego typu webinarów i spotkań mamy aktualnie pod dostatkiem. Wiele z nich jest bardzo przystępnych cenowo, a zarówno uczestnikom jak i organizatorom odpadają kwestie związane z dojazdami czy zakwaterowaniem.
Wachlarz dostępnych w internecie zajęć obejmuje webinary, kursy językowe, warsztaty, seminaria i wiele innych form, wśród których wiele z nich zapewnia uzyskanie cenionego przez pracodawców certyfikatu. Niektóre placówki proponują schemat hybrydowy, czyli połączenie e-learningu z zajęciami praktycznymi (z zachowaniem reżimu sanitarnego), inne zaś w całości oddają platformę edukacyjną w ręce szkolonej osoby. Po więcej informacji na temat specjalistycznych szkoleń zerknij na https://www.akademiastomatologii.edu.pl/szkolenia/curriculum-endoprotetyczne.

Zawody przyszłości – jak zmienia się rynek pracy przez pandemię?

Co tyczy się najbardziej pożądanych aktualnie zawodów, to w czołówce plasują się:

– Specjaliści w branży IT (ang. information technology);
– Biotechnolodzy;
– Medycy;
– Inżynierowie elektrotechnologii;
– Logistycy oraz specjaliści finansowi;
– Analitycy Big Data/Data Scientist.

Zapotrzebowanie to wynika z kilku czynników, przede wszystkim z ogromnego rozwoju technologii, a także z międzynarodowej tendencji starzenia się populacji. Coraz większą uwagę przykłada się do zmian klimatycznych, których wpływu nie jesteśmy już w stanie zignorować. Świat potrzebuje dziś gruntownie wykwalifikowanych specjalistów o chłonnych umysłach, którzy będą potrafili spojrzeć na sprawy w szerokiej perspektywie.

Previous post Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej to podstawa
Next post Jak zacząć korzystać z psychoterapii?