Loading...

Wszystko, co musisz wiedzieć o stylu skandynawskim

Skandynawia od lat cieszy się niesłabnącą popularnością.

Uwielbiamy styl skandynawski we wnętrzach, sycące aromatyczne klopsiki z pysznie żurawinowym sosem, a także całą gamę uczuć, jakie wiążą się z odkrywaniem krajów Północy. Skandynawia kojarzy się wciąż z dziką naturą, porywającymi historiami o Wikingach, intensywnie zielonym letnim krajobrazem, a także, czułą przytulnością duńskiego konceptu hygge.
Niepowtarzalny, choć tak powszechny styl skandynawski urzeka swoją klasyczną prostotą, ukojeniem, jakie panuje w pomieszczeniach urządzonych według północnego schematu. Skandynawska specyfika przenika wszystkie obszary życia człowieka, od urządzania domu, aż po styl ubioru łącznie z biżuterią artystyczną, której ciekawe propozycje dostępne są na Missdeco.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Pomieszczenia urządzone na skandynawską modłę są przestrzeniami przyjaznymi codziennej rutynie. Uniwersalność motywów oraz wykorzystywanych materiałów pozwala na indywidualne kombinacje w obrębie jasnego, przejrzystego stylu. Jesteśmy w stanie urządzić obszerny dom wyposażając go w wygodne, praktyczne meble oraz w kolorystykę, która doda mu uroku, zachowując przy tym zgodność z formą. Z takim samym powodzeniem zaaranżujemy małe mieszkanko w centrum miasta, zgrabnie i delikatnie wpuszczając do niego skandynawską atmosferę. Dodatkowo zyskujemy optycznie powiększoną przestrzeń dzięki zaczerpniętym z przyrody odcieniom bieli, szarości i błękitów.

Wszystko, co musisz wiedzieć o stylu skandynawskim

Połączenie minimalizmu i naturalności

Styl skandynawski stawia na stonowane barwy, którymi później możemy sprytnie operować. A także dużą ilość światła – opadają więc ciężkie zasłony, i przesadnie przystrojone firankami okna. Zieleń kwiatów i ziół, zgodnie z myślą, że najlepsze ozdoby to te, które podarowała nam natura. Przestrzeń wyposażona w meble i dodatki z naturalnych materiałów takich jak drewno, len, wełna, a także metale i szkło. Praktyczne rozwiązania to myśl przewodnia w skandynawskim stylu. Dodatkowo, jasne barwy pozwalają nam na włączenie w przestrzeń bardziej wyrazistych elementów, przykładowo w stylu industrialnym lub boho.

Previous post Jak zacząć korzystać z psychoterapii?
Next post Ruch body positive to ubrania kochające każde ciało