Loading...

Odbudowa zębów na koronach Lava – przebieg procesu

Istnieje wiele różnych problemów z uzębieniem, które dotykają dość szerokie grono ludzi.

Chodzi tutaj nie tylko o próchnicę, ale również o inne schorzenia, wypadki lub podeszły wiek. W wyniku takich czynników można tracić pojedyncze lub wszystkie zęby, a także doprowadzić do powstawania różnego rodzaju uszkodzeń, pęknięć i złamań. Niezależnie od tego czy utracono całe zęby czy tylko doprowadzono do ich uszkodzenia, istnieje możliwość ich odbudowy. Jednym z przykładów ciekawych rozwiązań tego problemu jest skorzystanie ze specjalnych koron Lava.

Odbudowa zębów na koronach Lava – przebieg procesu

Odbudowa uzębienia na bazie koron Lava – podstawowe informacje

Proces odbudowy uzębienia i osadzania koron Lava obejmuje kilka istotnych czynności. Pierwszą z nich jest wizyta konsultacyjna, w ramach której wykonywane jest panoramiczne zdjęcie zębów. Następnie przy pomocy nowoczesnego skanera wewnątrzustego otrzymywany jest obraz trójwymiarowy uzębienia. Kolejna ważna czynność to analiza przez lekarza, który ustala czy zęby są przygotowane do osadzenia koron czy też może wymagane jest ich leczenie. Następna czynność do zdjęcie wycisków zębów na obu łukach (podobnie jak w przypadku dopasowywania aparatów ortodontycznych).

Kolejna czynność to wykonywanie cyfrowego projektu nowego uśmiechu oraz przygotowanie zębów do osadzania koron, poprzez ich szlifowanie. Po właściwym spiłowaniu, na zęby nakładane są korony tymczasowe. Po kilku dniach od wizyty konsultacyjnej, precyzyjnie wykonane korony typu Lava są przymierzane i umieszczane wstępnie. Najpierw przymierza się łuk górny, a następnie dolny. Ostatnia czynność to osadzanie właściwe koron na łuku zębowym. Czynność ta zajmuje około 3 godzin i jest bardzo precyzyjna.

Warto pamiętać, że precyzyjne, trwałe, wysokiej jakości korony lava są dostępne w ofertach wielu porządnych gabinetów oraz klinik stomatologicznych. Znalezienie odpowiednich ofert oraz cennych informacji na temat takich technologii dentystycznych jest możliwe dzięki korzystaniu z serwisów medycznych, ogłoszeniowych oraz wyszukiwarek internetowych.

Previous post Dzbanek z filtrem wody sprawdzi się w każdej kuchni
Next post Niech odchudzanie, umożliwi nam zgubienie niepotrzebnych kilogramów