Loading...

Usługi agencji celnej w transporcie międzynarodowym

Agencje celne mogą współpracować z wieloma firmami, które prowadzą import oraz eksport towarów, jest to szczególnie ważne w przypadku transportu poza Unię Europejską.

W tym przypadku obowiązują nas inne przepisy, powinniśmy pamiętać o podatkach, cłach, składaniu odpowiednich dokumentów. Agencja celna może załatwić wiele formalności w naszym imieniu, będą to dokumenty związane z certyfikacją towarów, może także wpłacić w naszym imieniu podatek, cło, aby maksymalnie ułatwić firmom obrót towarami na rynkach międzynarodowych.

Usługi agencji celnej w transporcie międzynarodowym

Obsługa cel na towarów

Zasadniczo agencja celna będzie reprezentowała interesy eksportera lub importera przed Urzędem Celnym. Agencje celne mogą posiadać państwowe licencje, pracownicy będą upoważnieni do wykonywania zawodu. Zadaniem agencji celnej jest pomoc klientowi w załatwieniu wszystkich formalności związanych z dokumentami. Obecnie składa się je często online, na specjalnych platformach. Będą dotyczyły one towaru, jego pochodzenia, wartości, należy określić czy towar może być eksportowany lub importowany. Pracownicy agencji celnych mogą także doradzić w przypadku transportu towarów spożywczych. Niektóre agencje celne zajmują się także logistyką, jest to duże ułatwienie, dzięki czemu możemy powierzyć jednej firmie wszystkie sprawy związane z transportem.

Na długich trasach towar może być przepakowany, przykładowo część trasy będzie obsługiwana drogą morską, następie koleją czy też samochodem ciężarowym. Należy zatem zadbać o zgranie w czasie wszystkich przewoźników, wybrać odpowiednie punkty przeładunkowe. W niektórych przypadkach trzeba będzie także zadbać o magazyny tymczasowe, przykładowo w oczekiwaniu na kolejny środek transportu. W przypadku towarów łatwo psujących się, leków, artykułów spożywczych należy zadbać o chłodnie, które będą posiadały odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu możemy udowodnić, iż towar był przechowywany właściwie, co będzie wymagane w przypadku importu do kraju.

W niektórych przypadkach obsługa celna towarów może być dość skomplikowana, zwłaszcza dla firm, które po raz pierwszy importują lub eksportują towary. Dlatego pomoc doświadczonych pracowników agencji celnej będzie w tym przypadku bardzo przydatna. Dodatkowo będziemy mogli liczyć także na obsługę logistyczną, co znacznie skróci czas oczekiwania na towar.

Previous post Wynajmij luksusowy samochód na specjalną okazję
Next post Jest wiele zalet profesjonalnego prowadzenia księgowości