Loading...

Rzeczy do rozważenia przy zakupie domu

Kupowanie nieruchomości jest dla większości ludzi jednym z ostatecznych celów życiowych.

Powinieneś poświęcić swój czas na edukację w tym procesie, zanim zaczniesz cokolwiek robić. Bycie wykształconym będzie najlepszą obroną przed złym interesem. Poniżej znajduje się kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci podążać we właściwym kierunku.Poświęć trochę czasu na zakupy do domu, zanim skontaktujesz się z pośrednikiem w handlu nieruchomościami. Jeśli masz pojęcie dokładnie tego, czego szukasz, i właściwy zakres cen, dwa do trzech razy większe od rocznego brutto, znacznie ułatwi to pracę Twojemu pośrednikowi. Twój pośrednik może następnie kierować reklamy na określone domy, które znajdą się na Twojej krótkiej liście.Kiedy zamierzasz kupić dom, czasami możesz wdać się w wojny licytacyjne z innymi ludźmi, którzy chcą tego samego domu co ty. Jeśli ludzie już zakochali się w domu, mogą podnieść cenę oferty, gdy dowiedzą się, że inni chcą tego samego domu. Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, jest poznanie cen innych domów w okolicy. W ten sposób masz wyobrażenie o tym, co się dzieje, a jeśli cena jest za niska, możesz dowiedzieć się, czy chcesz licytować, czy szukać gdzie indziej.Zaliczka nie jest jedyną opłatą z własnej kieszeni, z którą będziesz musiał się zmierzyć, zaciągając kredyt hipoteczny na dom. Istnieją dodatkowe opłaty, takie jak koszt zamknięcia i niektóre opłaty, które może naliczyć pośrednik w handlu nieruchomościami, które mogą zostać naliczone, zanim dom stanie się twój.Zatrudnij agenta nieruchomości lub pośrednika, aby uzyskać pomoc. Rzeczy do rozważenia przy zakupie domu

Z pewnością znajdą dla Ciebie najlepsze oferty na rynku i pomogą w negocjacjach ze sprzedawcą w celu obniżenia ceny domu.

Mają doświadczenie w tym, co robią i prawdopodobnie zapewnią ci dom, którego pragniesz, za mniej niż to, co mógłbyś mieć sam.Kupując nieruchomość, musisz upewnić się, że okolica nie traci na wartości. Powinieneś udać się do okolicy w weekend bez swojego agenta i spróbować spotkać się z niektórymi sąsiadami; powiedzą ci dużo o okolicy i kto się wprowadza lub wyprowadza.Upewnij się, że rozejrzysz się, gdy otrzymasz finansowanie na zakup domu. Nie chcesz przeskakiwać na pierwszą ofertę, gdy tuż za rogiem może być lepsza. Upewnij się również, że masz wszystkie warunki pożyczki na piśmie. Niektórzy pożyczkodawcy będą próbować wkraść się do ukrytych opłat.Zorganizuj wyprzedaż garażową lub rozważ sprzedaż niektórych mebli lub sprzętu elektronicznego, aby otrzymać zaliczkę na zakup domu. Zawsze możesz je ponownie kupić później, gdy znajdziesz się w swoim nowym, wspaniałym domu. Potraktuj to jako tymczasową separację, aby uzyskać to, czego chcesz.Zanim kupisz swój pierwszy dom, ustal, czy jesteś gotowy, aby zostać właścicielem domu. Jeśli nie planujesz przebywać w tej samej okolicy przez co najmniej następne trzy do pięciu lat, kupno domu nie jest właściwym wyborem. Upewnij się również, że jesteś w stanie zaakceptować rzeczywistość domu, na który Cię stać, a nie ten, którego chcesz.Teraz, gdy nauczyłeś się tych ważnych rzeczy, masz więcej mocy w podejmowaniu właściwych decyzji na przyszłość. Inwestujesz tak dużo w ten proces i wkładasz całą swoją energię w podejmowanie właściwych decyzji dotyczących zakupu nieruchomości. Korzystając z tych wspaniałych wskazówek, nie możesz łatwo się pomylić.

Previous post Wskazówki dotyczące rozpoczęcia i prowadzenia działalności w domu
Next post Historie sukcesu — najlepsze pomysły na biznes w domu na XXI wiek