Loading...

Skuteczna ochrona zbóż przed grzybami

Istnieje wiele różnych czynników, które mają niekorzystny wpływ na ogólny rozwój i wzrost zbóż, a także pozostałych typów roślin uprawnych.

Do tego grona z pewnością można zaliczyć grzyby. Rozwijają się one na powierzchni roślin, a także w glebie. W zależności od odmiany, mogą one doprowadzić do uszkodzenia liści, korzeni, łodyg, a także ziaren czy też owoców. Niekorzystne oddziaływanie grzybów prowadzi do znacznego spadku ilości, jak również jakości plonów. Nic więc dziwnego, że wielu rolników kładzie duży nacisk na stosowanie specjalnych substancji ochronnych.

Skuteczna ochrona zbóż przed grzybami

Fungicydy oraz zaprawy nasienne stosowane w celu ochrony przed grzybami

Jednym ze sposobów walki z grzybami powodującymi różne choroby roślin uprawnych jest rozpylanie fungicydów nad polami. Dzięki takim substancjom można zapobiegać pojawianiu się grzybów, jak również możliwa jest likwidacja już istniejących chorób. To z kolei pozwala na uratowanie znaczącej ilości plonów, których jakość będzie ostatecznie stać na wysokim poziomie. Nic więc dziwnego, że popularność różnych typów herbicydów jest bardzo wysoka na krajowym rynku rolniczym.

Kolejną grupą produktów, które zapewniają ochronę przed grzybami są specjalne zaprawy nasienne. Jak sama nazwa wskazuje, stosuje się je na nasionach przed ich umieszczeniem w gruncie. Odpowiednio zabezpieczone nasiona mają zapewnioną skuteczną ochronę przed wieloma odmianami grzybów atakującymi uprawy szczególnie we wczesnej fazie wzrostu zbóż i innych roślin. Stosowanie zapraw nasiennych, razem z fungicydami stanowi bardzo efektywną metodę walki z niechcianymi chorobami grzybiczymi.

Na krajowym rynku działalność prowadzi wielu producentów oraz dostawców posiadających ciekawe oferty, takie jak na przykład https://innvigo.com/zaprawy-nasienne/. W sieci dostępne są nie tylko opisy produktów i ich dawkowanie, ale również liczne porady czy też opinie innych fachowców z branży rolniczej. Dzięki takim informacjom można dowiedzieć się wiele na temat skutecznego zabezpieczania upraw przed niechcianymi problemami, a także schorzeniami.

Previous post Psychologia odchudzania: jak utrzymać motywację i przełamać nawyki żywieniowe?
Next post Czym się kierować wybierając perfumy