Loading...

Jak montuje się folię chroniącą lakier?

Jak w przypadku każdego innego rozwiązania do ochrony lakieru samochodowego, prawidłowe prace przygotowawcze, montaż i pielęgnacja mają kluczowe znaczenie dla trwałości instalacji folii ochronnych.

Możemy w ten sposób zabezpieczyć przód naszego pojazdu lub całą powierzchnię lakierniczą.

Jak montuje się folię chroniącą lakier?

Jak się prawidłowo instaluje folie samochodowe

Proces instalacji folii jest unikalny dla każdego producenta, ale zazwyczaj przebiega zgodnie z kolejnymi krokami. Aby folia mogła odpowiednio chronić pojazd, musi być przyklejona do jego powierzchni. Staje się to możliwe, gdy powierzchnia jest czysta, wolna od zanieczyszczeń i jakichkolwiek uszkodzeń lakieru. Ponieważ folia ochronna do lakieru jest przezroczysta, stan lakieru lub powierzchni pod spodem ma ogromne znaczenie dla wyglądu gotowego produktu. Jeśli widoczne są drobne zadrapania lub jeśli masz starszą powłokę lakierniczą, firma zajmująca się auto detailingiem może naprawić te problemy w następnym kroku.

Istnieją dwa rodzaje metod stosowania folii ochronnej. Większość profesjonalnych instalatorów używa plotera lub maszyny, która wstępnie tnie materiał na mniejsze, dopasowane sekcje, takie jak błotniki lub krawędzie drzwi. Pomaga to zmniejszyć ilość odpadów, zaoszczędzić pieniądze klienta oraz oczywiście zasoby. Jest to również kluczowe dla przyspieszenia instalacji folii i lepszego dopasowania do mniejszych miejsc, takich jak klamki, reflektory i kratki. Drugą metodą jest użycie folii luzem w płachcie, gdy instalator nie ma plotera. Ta metoda zwykle powoduje zużycie nadmiaru materiału, zajmuje więcej czasu i powoduje mniejszą precyzję lub dokładność instalacji.

W przypadku korzystania z usług doświadczonego instalatora problemy te można złagodzić. W rzeczywistości niektóre folie samochodowe wrocław można ręcznie przyciąć, aby pasowały do paneli wahaczy, lusterek bocznych, maski, pokrywy pokładu, spojlerów i innych miejsc. Po zastosowaniu aktywatora na powierzchnię auta i na wierzch folii aktywuje się klej, który ściśle wiąże się z powierzchnią pojazdu. Gdy folia znajdzie się w dokładnej pozycji, instalator użyje ściągaczki, aby usunąć zagniecenia lub pęcherzyki powietrza, ostatnim etapem montażu jest suszenie folii.

Previous post Hodowla konopi w warunkach domowych
Next post Skuteczny sposób na odzyskanie należności