Loading...

Hodowla konopi w warunkach domowych

Jeżeli chcemy uzyskać wysokie plony w hodowli konopi, wówczas najlepszym pomysłem będzie wykorzystanie specjalnych namiotów uprawowych.

Często są to namioty w postaci stelaża pokrytego specjalnym materiałem. Od strony wewnętrznej namiot pokryty jest folią odbijającą światło, dzięki czemu lepiej wykorzystujemy oświetlenie, są to oczywiście namioty nieprzepuszczające światła, wodoodporne. Dla ułatwienia obsługi najczęściej stosuje się zamki, które pozwalają na szybki montaż, obsługę roślin. Naturalnie powinien być to namiot stabilny, który powinien wytrzymać pewne obciążenie, przykładowo instalacji oświetleniowej.

Hodowla konopi w warunkach domowych

Jak wybrać odpowiedni namiot uprawowy?

Jeżeli poszukujemy oświetlenia do upraw, warto zwrócić uwagę na panele LED, w tym przypadku możemy wykorzystać panel, który posiada dużą ilość diod dających odpowiednią ilość światła. Z pewnością tego rodzaju rozwiązanie jest lepsze od tradycyjnej żarówki żarnikowe, ponieważ nie emituje dużej ilości ciepła, dodatkowo są to żarówki energooszczędne. Oczywiście namiot powinien być wyposażony we wszystkie niezbędne elementy, będzie to odpowiednio podstawa pod doniczki, tacka. Oczywiście warto zwrócić uwagę na odpowiednią wentylację, wymianę powietrza, oraz utrzymanie odpowiedniej wilgotności.

Wysokość namiotu powinniśmy dobrać w zależności od odmiany roślin, jaką zamierzamy hodować, może być to przykładowo namiot o wysokości 1 m lub też wyższy. Pamiętajmy, iż rośliny w warunkach domowych będą osiągały nieco niższy wzrost niż w przypadku hodowli na zewnątrz. W zależności od tego, ile doniczek będziemy chcieli w namiocie umieścić, powinniśmy dobrać odpowiednią szerokość oraz długość. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele namiotów, które mogą posiadać wysokość przykładowo 2 m, oraz wielkość pozwalającą na umieszczenie czterech czy też sześciu roślin.

Namioty mogą posiadać także otwory wentylacyjne, specjalne etui dla przyrządów pomiarowych, wskaźników. Naturalnie dobrym pomysłem będzie wybranie stelaża, który będzie ułatwiał zamontowanie oświetlenia. Oczywiście namioty uprawowe można łatwo zdemontować, przenieść i ustawić w dowolnym miejscu.

Previous post Gdzie odmienicie wygląd waszego uzębienia?
Next post Jak montuje się folię chroniącą lakier?