Loading...

Właściwa postawa przy pracy biurowej

Osoby, które spędzają dużo czasu przy biurku, powinny zadbać o właściwe krzesło.

Jeżeli zaczynamy odczuwać dyskomfort w okolicach kręgosłupa, warto zakupić krzesło ortopedyczne. Różni się ono od standardowego krzesła specjalnym wyprofilowaniem siedziska oraz oparcia. W tym przypadku nasz kręgosłup zostaje odciążony, dodatkowo podtrzymywany jest odcinek lędźwiowy naszego kręgosłupa. W siedzisku zastosowany jest najczęściej system wentylacji, jak również system odciążenia kręgosłupa, jest to charakterystyczne wgłębienie na końcu siedziska.

Właściwa postawa przy pracy biurowej

Jakie funkcjonalności powinien posiadać fotel rehabilitacyjny?

Odpowiedni fotel rehabilitacyjny powinien posiadać wiele regulowanych elementów, także podłokietniki. W czasie pracy przy komputerze możemy wówczas dobrać odpowiednią wysokość, na której znajdą się nasze łokcie, dostosować wysokość do biurka, na którym znajduje się myszka oraz klawiatura komputera. Dodatkowo ważne będzie także zastosowanie oparcia głowy, w ten sposób możemy uzyskać najbardziej optymalną pozycję podczas pracy biurowej. Jest to istotne ponieważ możemy w ten sposób pozbyć się wielu dolegliwości, bólów kręgosłupa, bólu w okolicy szyi, ramion oraz nadgarstków.

Wybierając fotel biurowy czy też ortopedyczny powinniśmy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Producenci najczęściej określają maksymalne obciążenie fotela na 120 czy 130 kg. Oczywiście możemy wybrać także bardziej wytrzymałe krzesła. Warto zwrócić uwagę na podstawę, tańsze krzesła niskiej jakości mogą posiadać podstawę wykonaną z plastiku, tworzywa sztucznego. Dobrym pomysłem będzie wybranie krzesła z podstawą metalową, która będzie zapewniała wyższą odporność.

Fotele rehabilitacyjne mogą posiadać obicie skórzane lub też materiałowe, powinniśmy dobrać materiał, który będzie dla nas najbardziej komfortowy także w ciepłe dni. Warto zwrócić także uwagę czy odpowiada nam długość siedziska, w zależności od naszego wzrostu powinniśmy wybrać najbardziej optymalny model. Z pewnością dostępnych jest wiele wzorów, modeli, wersji kolorystycznych, dzięki czemu dobierzemy je do wystroju naszego pokoju czy też pomieszczenia biurowego.

Posted in: Dom
Previous post Na czym polega profesjonalna stylizacja samochodu?
Next post Dzbanek z filtrem wody sprawdzi się w każdej kuchni