Loading...

Jak używać ostropestu plamistego

Ostropest plamisty jest dostępny jako suplement, herbata do robienia naparów i olej naturalny w wielu sklepach ze zdrową żywnością.

Nie ma standardowej dawki ostropestu plamistego, dlatego najlepiej zapoznać się z dawką sugerowaną przez producenta na opakowaniu. Ostropest jest również dostępny w postaci herbaty. Jeśli pijesz herbatę z ostropestu plamistego, najlepiej ograniczyć spożycie do 6 filiżanek dziennie.

Jak używać ostropestu plamistego

W czym może nam pomóc suplementacja olejem z ostropestu

Od czasów starożytnych ludzie stosowali ostropest plamisty na wiele różnych dolegliwości, a zwłaszcza jako środek wzmacniający wątrobę. Ostropest plamisty ma szereg potencjalnych korzyści zdrowotnych dzięki aktywnemu składnikowi, sylimarynie, która jest przeciwutleniaczem. Sylimaryna, ekstrakt z ostropestu plamistego, który zyskał najwięcej uwagi naukowców, jest związkiem o właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych. Są to właściwości, które mogą sprawić, że ostropest plamisty będzie przydatnym ziołem dla osób z cukrzycą czy problemami z wątrobą. Olej z ostropestu jest to zdrowy suplement, który warto wypróbować w połączeniu z konwencjonalnymi metodami leczenia.

Obecnie wiele osób przyjmuje ostropest plamisty jako suplement, jednak najlepiej jest najpierw porozmawiać z lekarzem przed użyciem jakichkolwiek suplementów, również ziołowych, ponieważ mogą one wchodzić w interakcję z przyjmowanymi lekami. Ostropest plamisty może odgrywać istotną rolę we wspieraniu zdrowia kości i pomóc zapobiegać utracie kości, a w szczególności utracie kości spowodowanej niedoborem estrogenu u kobiet. Ostropest plamisty może pomóc wzmocnić układ odpornościowy organizmu i pomóc zwalczyć infekcję.

Oleje naturalne możesz znaleźć na stronie https://www.izdrowiej.pl/. Ze względu na działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne ostropest plamisty może być przydatnym suplementem dla osób z trądzikiem. Trądzik to przewlekła, zapalna choroba skóry. Chociaż nie jest niebezpieczny, może powodować blizny i nieestetyczny wygląd cery. Sugeruje się, że stres oksydacyjny w organizmie może odgrywać rolę w rozwoju trądziku, a suplementacja olejem z ostropestu może pomóc.

Posted in: Dom
Previous post Ile znacie dobrych firm translatorskich w Polsce?
Next post Czy turbosprężarki łatwo się nam psują?