Loading...

Stresujesz się pieniędzmi? Wdrażaj te pomysły na finanse osobiste

Trudno zwrócić uwagę na finanse osobiste, jeśli myślisz, że zaoszczędzenie części pieniędzy pozbawi Cię czegoś, czego naprawdę pragniesz.

W przeciwieństwie do innych wskazówek dotyczących finansów osobistych, poniżej przedstawiono bezbolesne sposoby na zaoszczędzenie trochę więcej pieniędzy bez poczucia, że ​​musisz się pozbawić, aby zaoszczędzić.Podczas zakupów warto zabrać ze sobą kopertę. Przechowuj wszelkie paragony lub wizytówki, które otrzymasz w kopercie. Ważne jest, aby zachować te rzeczy na przyszłość. Spróbuj porównać wyciągi z kart kredytowych, aby sprawdzić, czy zawierają podwójne obciążenia.Twój samochód i dom będą prawdopodobnie największymi zakupami, jakich dokonasz. W pierwszej kolejności płatności za duże pozycje będą przeznaczone głównie na odsetki. Możesz rozważyć dokonanie dodatkowych płatności w celu obniżenia kwoty odsetek, które ostatecznie płacisz.Anuluj to, czego nie potrzebujesz. Każdego miesiąca miliony ludzi wyrzucają pieniądze na usługi i produkty, z których nawet nie korzystają. Jeśli nie byłeś na siłowni od ponad czterech miesięcy, czas przestać się oszukiwać i anulować członkostwo. Jeśli nie oglądałeś tego filmu, który dostałeś pocztą od trzech tygodni, odetnij subskrypcję.Dla tych osób, które mają zadłużenie na karcie kredytowej, najlepszym zwrotem z twoich pieniędzy byłoby zminimalizowanie lub spłata tych sald karty kredytowej. Ogólnie rzecz biorąc, zadłużenie na karcie kredytowej jest najdroższym długiem dla każdego gospodarstwa domowego, a niektóre stopy procentowe przekraczają 20%. Stresujesz się pieniędzmi? Wdrażaj te pomysły na finanse osobiste

Zacznij od karty kredytowej, która pobiera najwięcej odsetek, najpierw spłać je i wyznacz cel spłaty całego zadłużenia karty kredytowej.Trzymaj się z dala od chwilówek, jeśli to w ogóle możliwe.

Pobierają absurdalne odsetki i mogą uwięzić Cię w drzwiach obrotowych, aby je odnawiać za każdym razem, gdy nie możesz sobie na to pozwolić. Przyjrzyj się wszystkim innym możliwościom, w tym poproszeniu znajomych i rodziny o pomoc, przed skorzystaniem z chwilówki.Jeśli chcesz zminimalizować wydatki, w arkuszu kalkulacyjnym śledź każdy wydany grosz. To pozwoli ci zobaczyć, gdzie marnujesz pieniądze i gdzie są twoje potrzeby. Przeanalizuj te informacje i popraw ogólne nawyki związane z wydatkami, aby umieścić więcej pieniędzy na koncie bankowym.Większość twoich niepotrzebnych wydatków zwykle pochodzi z kaprysu, ponieważ twoją misją powinno być ograniczenie tego tak bardzo, jak to możliwe. Zanim pójdziesz do supermarketu, sporządź listę tak, aby po prostu kupować przedmioty, po które tam jesteś, zmniejszając ilość zakupów impulsowych.Skorzystanie z programu banku do automatycznego wpłacania wpłat na konto oszczędnościowe może być mądrym posunięciem w zakresie finansów osobistych. Wiele banków oferuje takie programy. Pobierają stały procent od każdego depozytu lub ustaloną miesięczną sumę z rachunku czekowego klienta i deponują go na koncie oszczędnościowym. Może to pomóc klientowi bez problemu zgromadzić oszczędności.Twoje płatności składek będą automatycznie potrącane elektronicznie z Twojego konta czekowego. Firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj pobierają kilka dolarów z Twojej miesięcznej składki, jeśli masz ustawione automatyczne płatności. I tak zapłacisz, więc dlaczego nie oszczędzić sobie trochę kłopotów i kilku dolarów?Powyższe wskazówki ilustrują wiele małych sposobów, w jakie każdy z nas może zaoszczędzić pieniądze, nie sprawiając, że czujemy się pozbawieni. Wiele razy ludzie nie trzymają się rzeczy, które sprawiają, że czują się pozbawieni, więc te wskazówki powinny pomóc ludziom zaoszczędzić na dłuższą metę, a nie tylko zaoszczędzić trochę pieniędzy w chwilach kryzysowych.

Previous post Możesz stać się profesjonalistą w zarabianiu pieniędzy w Internecie za pomocą tego artykułu
Next post Wskazówki dotyczące uprawy roślin w sposób ekologiczny