Loading...

Osy często budują gniazda w pobliżu siedzib ludzkich

Wszyscy lubimy ciepłą pogodę, jaką przynosi lato, ale nikt nie przepada za latającymi owadami, które towarzyszą letniemu sezonowi, a w szczególności dotyczy to komarów, much i os.

Użądlenie osy może być bardzo bolesne i powodować duże problemy dla każdego, kto jest uczulony na ich jad. Wszyscy musimy znosić obecność insektów w miesiącach letnich, ale gniazdo os na twojej posesji jest naprawdę zjawiskiem niepożądanym.

Osy często budują gniazda w pobliżu siedzib ludzkich

Gaśnica na osy pomoże usunąć gniazdo z posesji

Na szczęście gniazda os nie pojawiają się po prostu z dnia na dzień. Ich budowa zajmuje owadom trochę czasu, więc jeśli zauważysz oznaki budowania gniazda, możesz im zapobiec, zanim staną się dużym problemem. Zachowaj szczególną czujność wczesną wiosną, kiedy zwykle rozpoczyna się proces budowy gniazda os lub szerszeni. W okolicach domu należy sprawdzać okapy, rynny, wnęki ścienne i szopy, czyli miejsca, w których owady mogą się schronić, ale mają łatwy dostęp na zewnątrz. Chociaż owady preferują wysokie miejsca do budowy gniazda, ale można je również znaleźć na niższych obszarach. Po prostu sprawdzaj swoją posesję od wiosny pod kątem okrągłych kształtów z papierowymi ścianami.

Im gniazdo jest mniejsze, tym mniej os się w nim znajdzie, więc o wiele łatwiej jest sobie z nim poradzić, gdy zostanie wykryte wcześnie. Ściany gniazda osy wyglądają jak papier, a to dlatego, że są zbudowane z drewna, które owady przeżuwają i mieszają ze śliną, tworząc miazgę. Osy będą pozyskiwać drewno z obszaru wokół gniazda, więc zwykle będą to panele ogrodzeniowe, szopy i meble ogrodowe. Jeśli widzisz małe zadrapania na tych przedmiotach, może to oznaczać, że osy zbierają miazgę drzewną na swoje gniazdo.

W ciepłe dni osy są wszędzie, ale jeśli zauważysz ich więcej, niż normalnie, może to oznaczać, że w pobliżu znajduje się gniazdo. Wiosną i wczesnym latem będą głównie poszukiwać materiału na gniazda, ale może się okazać, że zaczną pojawiać się na posesji późnym latem i jesienią, ponieważ coraz trudniej jest im znaleźć pożywienie. Jeśli w pobliżu domu znajduje się gniazdo tych owadów, gaśnica na osy pomoże pozbyć się problemu.

Previous post Co powiesz na doczepienie sobie kucyka sztucznych włosów?
Next post Dlaczego wasze święta Bożego Narodzenia są co roku takie same?